Чеська пивна індустрія демонструє стабільний розвиток

Чеська пивна індустрія демонструє стабільний розвиток. За даними Чесько-Моравської асоціації мікропивоварень (ČMSMP), на кінець 2023 року в Чехії було зареєстровано 508 мікропивоварень, що всього на одну більше, ніж попереднього року. Це вказує на те, що умови ведення бізнесу стали складнішими, особливо в невеликих містах і селах.

За минулий рік мікропивоварні виробили майже 418 000 гектолітрів пива в категорії до 10 000 гектолітрів. Переважним став сорт із міцністю 11%, за яким слідує сорт із міцністю 12%. Його обсяг випуску склав близько 90 000 гектолітрів.

«Цікаво спостерігати зниження популярності багатосортного пива і значне зростання низькосортних сортів», – зазначив Міхал Вольдржих, президент ČMSMP. Це відображає соціальну відповідальність за зниження споживання алкоголю і показує, що саморегулювання та освіта ефективніші, ніж заборонні заходи, і це задовольняє всіх учасників ринку.

«Минулого року ми припустили, що популярність низькосортних сортів зростатиме, і цьогоріч ця тенденція лише підтвердилася та, ймовірно, продовжуватиметься», – каже Вольдржих. Він додав, що мікропивоварні здебільшого виробляють семи- або восьмиступеневе пиво, а також пропонують безалкогольні варіанти.

Отже, чеська пивна індустрія демонструє стабільний розвиток. Цього року ČMSMP стала однією із засновницьких організацій Independent Brewers of Europe – спільнота незалежних європейських пивоварень, метою якої є збереження унікальної пивної культури у своїх регіонах.

«Асоціація також прагне до постійного навчання пивоварів і власників броварень, а також до створення більш стабільних умов для ведення бізнесу в цій галузі», – підкреслив Вольдржих.

На думку асоціації, малі пивоварні компанії Чехії роблять значний внесок у розвиток пивної культури, відкриваючи нові підприємства та реконструюючи наявні в сільських місцевостях. 

Галерея