Чеська Республіка відкриває доступ до фінансування цифрової підготовки працівників

Чеська Республіка відкриває доступ до фінансування цифрової підготовки працівників. З 23 травня поточного року розпочалося приймання заявок від компаній та індивідуальних підприємців на субсидування навчальних програм з цифрової грамотності. Програма передбачає виділення до 42 900 CZK на одного співробітника, а загальний бюджет проєкту DIGI становить майже 2,14 мільярда CZK.

Претендувати на ці гранти можуть не тільки комерційні компанії Чехії, а й некомерційні організації, релігійні об’єднання, місцеві адміністрації та приватні освітні установи. Серед іншого, підтримка доступна і для індивідуальних підприємців.

На надання підтримки претендує роботодавець, який обрав відповідний курс або інструктора для своїх працівників. Потім, після закінчення навчання та за умови надання всіх необхідних документів, Центр зайнятості виплачує відповідні кошти. Зазначається, що великі компанії можуть розраховувати на відшкодування 20% витрат, у той час, як малі підприємства – до 80%.

Фінансування може бути спрямоване на курси, що підвищують рівень цифрової грамотності, включно з експлуатацією, розробкою та управлінням програмним забезпеченням або мережами, а також на базове комп’ютерне навчання. Також можлива освіта, в якій цифрові помічники відіграють роль допоміжних інструментів, як зокрема, в бухгалтерії.

Отже, Чеська Республіка відкриває доступ до фінансування цифрової підготовки працівників. Для програм, орієнтованих на розвивальні програми з набуття навичок у цифровій індустрії та адаптацію до вимог 4.0. Планується навчити майже 100 тисяч осіб за півтора року. 

Галерея