Чеський посол повертається додому з Росії: кінець дипломатичної місії

Чеський посол повертається додому з Росії: кінець дипломатичної місії. Чеський уряд ухвалив рішення про повернення свого посла в Росії, Вітезслава Півоньки, додому. Про це заявив міністр закордонних справ Ян Ліпавський в інтерв’ю представникам новинних компаній у Чехії. Очікується, що Півонька залишить свою посаду до кінця травня цього року.

Подяка за службу і перспективи заміщення

Міністр Ліпавський висловив подяку Півоньці за його дипломатичну роботу в Москві. Зараз у МЗС триває активна робота з підбору його наступника. Ліпавський поділився очікуваннями щодо швидкого призначення нового посла, хоча поки що не розкриває деталей можливих кандидатів і термінів їхнього призначення.

Кандидати та поточне представництво

У фокусі ЗМІ перебуває потенційний кандидат Даніель Коштовал, досвідчений дипломат і колишній заступник міністра оборони. Наразі відповідальність за поточні справи посольства в Москві тимчасово лягає на Їржі Чистецького, заступника Півоньки. Півонька, який обіймав посаду посла з 2018 року, має більш ранній досвід в Азербайджані та Україні.

Дипломатична стратегія в умовах конфлікту

Отже, чеський посол повертається додому з Росії: кінець дипломатичної місії. У контексті поточного військового конфлікту в Україні в чеському уряді обговорюється необхідність посольського представництва в Москві.

Прем’єр-міністр Петро Фіала підтримує ідею збереження посольського рівня в дипломатичних відносинах із Росією, підкреслюючи аналогічну позицію інших країн. У разі призначення нового посла, необхідно буде отримати схвалення Росії, а новий посол повинен буде представити вірчі грамоти президенту РФ.

Галерея