Чому в Чехії дешевшає пальне: експерт пояснює тенденцію

Чому в Чехії дешевшає пальне: експерт пояснює тенденцію. За останній тиждень бензин і дизельне пальне подешевшали в середньому на 26 центів. За даними Івана Індрачека, голови правління Спілки незалежних компаній Чехії з нафтовидобутку, однією з головних причин здешевлення пального є зміцнення курсу чеської крони щодо долара США, в якому котируються європейські ціни на нафту. 

Іншим фактором, що сприяє зниженню цін, Індрачек назвав очікуване зниження процентних ставок у США, що взаємопов’язано зі світовими цінами на нафту. «Оскільки ці ставки не знижуються, ціна на нафту загалом падає», — пояснив він. 

Індрачек також нагадав, що пів року тому ОПЕК+, включно з Росією, оголосила про безстрокове добровільне скорочення видобутку нафти. Однак останніми днями картель продовжив це скорочення тільки до кінця вересня, а не до кінця року, як очікувалося раніше, що має призвести до подальшого зниження цін на нафту. Крім того, дедалі більші запаси нафти в США на тлі попиту, що стагнує, також чинять знижувальний тиск на ціни американського пального, що, ймовірно, вплине і на глобальний ринок.

Отже, чому в Чехії дешевшає паливо: експерт пояснює тенденцію. Водночас Індрачек зазначив, що атаки українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи можуть підвищити ціни. З одного боку, це означає меншу перероблювання нафти в Росії та потенційно більший експорт сирої нафти. Але з іншого боку, зниження виробництва нафтопродуктів призведе до скорочення їхнього експорту, що, своєю чергою, зменшить глобальні постачання бензину і дизельного пального. 

Однак несприятливим фактором може стати новий нафтопереробний завод у Нігерії, який розпочав роботу і постачатиме дизельне пальне до Єгипту, а потім до Європи, що знову має сприяти зниженню цін. 

Галерея