Діти в Чеській Республіці схильні до підвищеного ризику розвитку синдрому дефіциту уваги через вплив планшетів

Діти в Чеській Республіці схильні до підвищеного ризику розвитку синдрому дефіциту уваги через вплив планшетів. Дослідження показують, що кожна година, проведена дитиною у віці шести років за планшетом, може підвищувати ризик розвитку синдрому дефіциту уваги. На думку фахівців, важливо стимулювати інші види діяльності, такі як читання.

Довгострокові переваги читання

Читання з дітьми в ранньому віці вкрай корисне для розвитку їхнього словникового запасу, що, своєю чергою, сприяє поліпшенню комунікативних навичок і розвитку уяви. Як зазначив в інтерв’ю новинній компанії в Чехії клінічний психолог і психотерапевт Радек Птачек, такі навички проявлять себе за 15-20 років у здатності дитини до опанування великого обсягу літератури, включно зі спеціалізованими текстами.

Повторне читання книжок дітям виявляється не тільки корисним, а й бажаним. Це допомагає зміцнити зв’язок між дитиною і книгою, поглиблюючи розуміння змісту. Важливо, щоб діти вчилися сприймати не лише кількість інформації, а і її контекст та зміст.

Легкий доступ до книг 

Наукові дослідження підтверджують, що наявність книжок удома та їхня доступність на нижніх полицях бібліотеки збільшують інтерес дітей до читання та навчання. Важливо, щоб книжки були доступні не лише для дітей старше трьох років, а й для молодших, починаючи вже з року.

Переваги спільного читання

Отже, на думку фахівців, діти в Чеській Республіці схильні до підвищеного ризику розвитку синдрому дефіциту уваги через вплив планшетів. Спільне читання збагачує стосунки між батьками та дітьми та підтримує розвиток емоційного зв’язку. Починаючи з раннього віку і продовжуючи в підлітковому віці, спільне читання сприяє формуванню стійкого зв’язку між дитиною, освітою і читанням.

 

Галерея