Криза кадрів у Чехії: аналітики радять залучати іноземних експертів і зберігати місцеві таланти

Криза кадрів у Чехії: аналітики радять залучати іноземних експертів і зберігати місцеві таланти. Чехія опустилася з 13-го на 15-те місце в індексі процвітання та фінансового здоров’я, який оцінює країни ЄС. Лідирує в цьому рейтингу Швеція, а на останній позиції перебуває Греція. Аналітики незалежних чеських компаній обговорили недоліки національної економіки та необхідні зміни для її оздоровлення в програмі.

Індекс процвітання та фінансового здоров’я вказує на головну проблему чеської економіки – низьку додану вартість продукції. Чи можна швидко і стабільно підвищити цей показник? Важко сказати, чи можливо це в короткі терміни, але це цілком здійсненно за умови довгострокових зусиль. Висока додана вартість вимагає економіки, заснованої на знаннях та інноваціях, а також на виробництві товарів з високою кінцевою ціною.

На думку економіста Давида Навратіла з дослідницької групи Česká spořitelna, довгострокове зростання економіки на 45% забезпечується інноваціями, а на 25% – людським капіталом.

Однак Чехія має значні резерви в обох цих галузях. Передача результатів наукових досліджень у практичну площину тут працює неефективно, а освітня система потребує поліпшень, щоб відповідати вимогам XXI століття.

Отже, криза кадрів у Чехії: аналітики радять залучати іноземних експертів і зберігати місцеві таланти. У частині людського капіталу необхідні зусилля з виявлення та розвитку місцевих талантів, щоб запобігти їхньому відтоку, а також із залучення іноземних фахівців. Важливо створити умови, за яких висококваліфіковані фахівці зможуть швидко отримати дозвіл на роботу та інтегруватися в чеську економіку, а також зможуть тут навчатися і залишатися після завершення навчання.

Галерея