У Чехії дефіцит землі стимулює збільшення вартості забудови

У Чехії дефіцит землі стимулює збільшення вартості забудови. Динаміка цін на землю для забудови в Чехії: тенденції та перспективи. За минулий рік спостерігалося зниження вартості як житлової, так і комерційної нерухомості в Чехії. Проте в більшості випадків, земельні ділянки, призначені для забудови, залишилися незмінними в ціні, зберігаючи вартість на рівні минулого року. Експерти з аналітичних компаній Чехії пророкують, що поточний період стабільності цін скоро зміниться, і слід очікувати зростання вартості землі вже наступного року.

  1. Регіональні відмінності: в 11 з 14 регіонів Чехії ціни на землю залишилися без змін; найбільші коливання цін було відзначено в Моравсько-Сілезькому та Пардубицькому краях, де ціни зросли, і в Південноморавському краї, де спостерігалося зниження вартості землі.
  2. Атрактивність землі для забудови: за зниження цін на інші об’єкти нерухомості, земля для забудови продовжує залишатися у фокусі інтересів забудовників та інвесторів.
  3. Ситуація в Брно: у районі Брно-Венков, помічено невелике зниження цін, середня вартість землі тут знизилася на 6%, склавши 5700 крон за квадратний метр.
  4. Причини стримування зростання цін: високі відсоткові ставки слугують основним фактором, що сповільнює активність на ринку нерухомості, змушуючи потенційних покупців відмовлятися від планів з будівництва власних будинків і навіть продавати наявні земельні ділянки.
  5. Прогнози та очікування: Ізток Топлак, експерт з Re/Max G8, пророкує, що ринок землі в Чехії може зазнати значних змін уже цього або наступного року. Очікується, що зниження відсоткових ставок або поліпшення інфраструктури істотно вплинуть на ринок, сприяючи зростанню цін приблизно на 10% у найближчі 12 місяців.

Таким чином, у Чехії дефіцит землі стимулює збільшення вартості забудови. Попри поточну стабільність, ринок землі в Чехії демонструє потенціал до зростання в найближчому майбутньому, що робить його привабливим як для забудовників, так і для інвесторів, особливо в умовах зміни економічного клімату.

Галерея