У Чехії добігає кінця термін подання заявок на ядерне будівництво: очікування рішень до літа

У Чехії добігає кінця термін подання заявок на ядерне будівництво: очікування рішень до літа. Ключовими претендентами на виконання цього амбітного проєкту є французька EDF і корейська KHNP, які вже підтвердили свою участь у конкурсі. Проте специфікації їхніх пропозицій залишаться невідомими на деякий час. Очікується, що влітку буде ухвалено рішення щодо переможця тендеру та кількості реакторів, які будуть побудовані. Перший із цих реакторів планується ввести в дію до 2036 року.

На початку поточного року уряд звернувся до компаній EDF і KHNP з проханням представити остаточні пропозиції на будівництво додаткових атомних блоків після аналізу їхніх початкових заявок на розширення атомної станції “Дуковани”. 

Як повідомляють незалежні аналітичні компанії в Чехії, початкові пропозиції на будівництво додаткових блоків виявилися на 25% вигіднішими порівняно з планом будівництва одного реактора, як повідомив прем’єр-міністр Петр Фіала. Однак конкретні цифри пропозицій залишилися неуточненими. Також варто зазначити, що фірму Westinghouse було вилучено з  з-поміж кандидатів через невідповідність вимогам тендера.

Заявки будуть направлені в державну компанію CEZ, відповідальну за проведення тендера. Після аналізу пропозицій CEZ представить свої висновки уряду в червні. Проєкт будівництва нових реакторів стане найбільшою інвестицією в історії Чеської Республіки. 

Отже, у Чехії добігає кінця термін подання заявок на ядерне будівництво: очікування рішень до літа. Попередні оцінки уряду і CEZ говорять про вартість кожного нового реактора в розмірі приблизно 160 мільярдів CZK за даними 2020 року. У січні деякі економісти висловили думку, що загальна вартість будівництва всіх чотирьох реакторів може досягти до 2 трильйонів CZK.

 

Галерея