Українські біженці в Чехії: між освітою та роботою

Українські біженці в Чехії: між освітою і роботою. Війна принесла величезні випробування для українського народу, вимушеного покинути рідні домівки та шукати притулку в інших країнах, зокрема в Чеській Республіці. Однак для багатьох молодих українців, які опинилися в Чехії, починається нова боротьба – боротьба за здобуття освіти та побудову майбутнього.

За даними Міністерства внутрішніх справ Чехії, у країні зареєстровано понад 20 тисяч українських підлітків віком 15-18 років, які отримали тимчасовий притулок. Однак лише чверть із них відвідує середню школу. Решта змушені шукати роботу, стаючи дешевою робочою силою на чеських підприємствах.

Причини цього криються у складному мовному бар’єрі та фінансових труднощах біженців. Навіть якщо українець звільнений від іспиту на знання чеської мови, йому все одно необхідно пройти співбесіду. А багато сімей, особливо неповні, змушені шукати будь-яку роботу, щоб звести кінці з кінцями, позбавляючи молодь можливості здобути освіту.

Деякі українські біженці намагаються продовжити навчання онлайн у навчальних закладах України рідною мовою. Однак постає питання, чи дасть змогу така освіта знайти гідну роботу на чеському ринку праці в майбутньому.

Експерти б’ють на сполох, попереджаючи, що Чехія ризикує втратити значний людський потенціал, якщо українські біженці не отримають належної середньої та вищої освіти, залишаючись лише некваліфікованою робочою силою. Це позбавляє країну майбутніх висококваліфікованих фахівців і платників податків.

Отже, українські біженці в Чехії: між освітою та роботою. Ситуація потребує термінових заходів з інтеграції українських біженців у чеську систему освіти, подолання мовних бар’єрів і надання фінансової підтримки нужденним сім’ям. Тільки так можна забезпечити молодим українцям гідне майбутнє і зберегти їхній потенціал для розвитку чеського суспільства.

 

Галерея