У Чехії профілактичні медичні послуги під загрозою: перегляд бенефітів

У Чехії профілактичні медичні послуги під загрозою: перегляд бенефітів. Близько 40% компаній у Чехії урізали бонуси та виплати своїм співробітникам через нові податкові обмеження. Це підтверджується даними опитування, проведеного Торговою палатою, в якому брали участь 457 компаній різного масштабу з різних галузей. З початку року тільки половина середньомісячної зарплати не оподатковується у вигляді негрошових виплат, що стало причиною перегляду пільг з боку роботодавців.

Конкретні цифри та прогнози

  1. Скорочення різноманітності пільг: у 19% компаній зменшилася кількість наданих пільг.
  2. Зменшення розміру пільг: 17% компаній урізали розміри пільг.
  3. Повна відмова від пільг: 9% компаній припинили надання пільг.

Торгова палата зазначає, що особливо часто пільги скорочують малі компанії в Чехії через високі вимоги до документообігу.

Майже 90% роботодавців продовжують надавати своїм співробітникам талони на харчування, які залишаються практично недоторканими змінами. Яна Гаврдова, віцепрезидент Торгової палати, вважає, що відмова від таких пільг невигідна компаніям в умовах конкурентного ринку.

Обмеження на медичне обслуговування

Отже, у Чехії профілактичні медичні послуги під загрозою: перегляд бенефітів. Багато компаній насамперед урізали медичні пільги, включно з профілактичними оглядами та психологічною підтримкою. У зв’язку з цим Торгова палата веде переговори з Міністерством фінансів про можливість виключити медичні та соціальні допомоги з податкової стелі починаючи з наступного року. Це рішення має підтримувати не тільки співробітників, а й бізнеси у сфері фітнесу та спорту.

 

Галерея