Нова політика: у Чеській Республіці водійські права не потрібні під час зупинки поліцією

Нова політика: у Чеській Республіці водійські права не потрібні під час зупинки поліцією. З Нового року водіям у Чехії більше не потрібно мати при собі водійські права чи невеликий техпаспорт. Цей обов’язок було скасовано поправкою до Закону про дорожній рух. Автомобілістам більше не загрожують штрафи за забуття цих документів. «Це нововведення особливо допоможе, коли людина забула вдома посвідчення особи. Тепер водіям не потрібно турбуватися про штрафи», — пояснює представник Мінтрансу Філіп Медельський.

Під час зупинки на дорозі водії замість посвідчення водія чи техпаспорта можуть попросити назвати ІПН. «Офіцери перевірятимуть ваші документи, що посвідчують особу, наприклад особистий код. Це та сама перевірка, але в інший спосіб», — каже представниця поліції Хана Рубасова. При виїзді за кордон все ще важливо мати при собі документи, але поліція зможе отримати інформацію про це через базу реєстрації транспортних засобів. «Хоча водійські права більше не потрібні, автомобілісти все одно повинні мати при собі ідентифікаційний номер для ідентифікації», — додає Рубасова.

Слід зазначити, що скасування вимоги водійського посвідчення не поширюється на виїзд за межі Чехії. Водіям, як і раніше, доведеться мати при собі дійсне посвідчення водія та інші необхідні документи для перетину міжнародних кордонів. Деякі чеські компанії, використовуючи переваги нової стратегії, пропонують такі послуги, як сканування та доставка водійських прав. «За невелику плату ми можемо відсканувати ваше посвідчення водія та доставити його вам в електронному вигляді», — каже Томаш Петрічек, генеральний директор Czech ID Services. Це може бути особливо корисно для тих, хто часто подорожує і не хоче ризикувати штрафом за те, що забув права.

Галерея