Свідчення від екс-інженера електромобілів: Tesla становлять небезпеку на чеських дорогах

Свідчення від екс-інженера електромобілів: Tesla становлять небезпеку на чеських дорогах. Ще в травневих публікаціях було наведено заяву від колишнього інженера компанії “Тесла” Лукаса Крупскі про те, що електромобілі мають дефект у програмному забезпеченні. Машини не коректно виконують дію гальмування і самостійного переміщення. За словами інженера, це може становити небезпеку на міських дорогах. Крупскі намагався звернути увагу виробника на цю проблему, але у нього нічого не вийшло. Наразі служби ВПС намагаються надати ситуації розголосу, але поки що відповідь від самого виробника не отримано.

Занепокоєння Крупскі пов’язане з тим, що програмне забезпечення автомобіля ще не зовсім готове. Те саме можна сказати й про апаратну систему. “Машиною керує штучний інтелект, звісно на правах помічника водія, але все ж таки, – заявив інженер. – Хоча не у всіх є такі машини, але всі ми є частиною цього експерименту. І наші діти ходять міськими тротуарами”. Заяви інженера викликали занепокоєння у представників кількох чеських компаній, що відповідають за безпеку дорожнього руху, і простих чеських громадян. Під час роботи у відомій автокомпанії в США Крупскі знайшов документальні підтвердження того, що норми з техніки безпеки та вимоги щодо автономного водіння не дотримуються. До того ж його колишні співробітники скаржилися на те, що під час випробувань, автомобіль мимоволі зупинявся на дорозі, “бачачи” неіснуючу перешкоду.

Виконуючи свої функціональні обов’язки, автопілот, увімкнувшись, має правильно вести автомобіль дорогою і, за потреби, припаркувати його в потрібному місці. Однак передбачено, що під час виконання цих дій людині потрібно сісти на водійське місце і взяти в руки кермо. Екс-інженеру вдалося розголосити 100 Гб інформації, яка, згідно з політикою компанії, не підлягає оприлюдненню. Виробник і організація, що відповідає за розкриття даних у Нідерландах, розслідують цю справу, щоб пред’явити Крупскі свої обґрунтовані претензії.

Галерея