У Чехії компетенції та ноу-хау в центрі уваги

У Чехії компетенції та ноу-хау в центрі уваги. Голова Торгової палати наголошує на пріоритеті навичок і бажаних ноу-хау для розвитку промисловості. Внутрішнє середовище втрачає свою привабливість для іноземних інвесторів. Як ми можемо підвищити конкурентоспроможність нашої економіки? “У нас немає природних матеріальних ресурсів, наш головний актив — це наші люди та їхні навички. Саме з цього потрібно починати”, — стверджує Мілан Шлахта, президент Чесько-німецької торгово-промислової палати, яка оцінила привабливість Чеської Республіки за допомогою свого дослідження.

Привабливість Чехії для німецьких інвесторів перебуває на найнижчому рівні з 2011 року. Згідно з вашим спільним опитуванням, сімнадцять відсотків з них не обрали б Чехію знову, якби вирішували, куди спрямувати свої інвестиції. Чому так відбувається?

Очевидно, що цей відсоток являє собою найгірший результат порівняно з попередніми роками, але у нас все ще є 83 відсотки, які повторили б свої інвестиції. Згідно зі згаданим опитуванням, нашою сильною стороною в інвестиційному секторі є членство в Європейському Союзі.

Інфраструктура, особливо у сфері телекомунікацій, енергопостачання та логістики, також високо оцінюється. Якість і доступність місцевих постачальників, які тут вважаються вищими, ніж у багатьох інших місцях, також привабливі. Правова визначеність і платіжна етика також сприймаються як позитивні аспекти та заслуговують на довіру.

Зрозуміло, опитування, проведене аналітичною компанією в Чехії, також вказує на сфери, які потребують поліпшення. Цього року переважним питанням, яке практично повсюдно зустрічається, є наявність кваліфікованої робочої сили.

Отже, у Чехії компетенції та ноу-хау в центрі уваги. У міру того як змінюються часи та трансформуються галузі, з’являються нові вимоги до адаптації або нових компетенцій співробітників. Якщо ми прагнемо до трансформації галузі та цифровізації послуг, нам потрібно більше фахівців, здатних вирішувати ці завдання. Це питання стало однією з головних тем опитування, посівши перше місце серед недоліків.

 

Галерея