У Празі середній обсяг простроченої заборгованості домогосподарств торік зменшився на 2 100 CZK, досягаючи позначки в 37 100 CZK

У Празі середній обсяг простроченої заборгованості домогосподарств торік зменшився на 2 100 чеських CZK, досягаючи позначки в 37 100 CZK, однак цей показник усе ще помітно вищий за середній рівень за період з 2018 по 2021 роки. Згідно з попередніми спостереженнями, прострочені борги мали 56% чоловіків, причому їхні заборгованості в середньому були вищими – близько 40 100 крон. Ці дані було опубліковано колекторським агентством KRUK, одним із провідних на ринку.

Доросле населення Чехії найчастіше стикається з простроченими платежами. Майже 28 відсотків усіх боржників припадає на громадян у віковій категорії від 35 до 44 років. За ними йдуть позичальники вікової групи 45-54 роки, які становлять 25 відсотків від загального числа. Молодь віком від 18 до 24 років становить лише один відсоток боржників, тоді як близько 13 відсотків припадає на осіб, старших за 65 років.

Даний аналіз також виявив зростання числа літніх позичальників з простроченою заборгованістю – з 7 до 13 відсотків за останній рік, підкреслюючи їхню вразливість перед ризиком неможливості погасити борг і втратити право на майно.

Попри загальне зниження середньої простроченої заборгованості, більша частина позичальників так і не розпочали її погашення, більша частина з яких мешкає в Празі та Карловарському краї. Ба більше, чверть усіх боржників обтяжені більш ніж одним боргом.

Отже, у Празі середній обсяг простроченої заборгованості домогосподарств торік зменшився на 2 100 чеських CZK, досягаючи позначки в 37 100 CZK. В умовах такої дебіторської заборгованості короткі позики можуть стати виходом для чехів, які прагнуть уникнути накопичення боргів. А як бонус можна скористатися послугою банківського супроводу. Це рішення підійде тим, хто вважає за краще не накопичувати заборгованості й може використовувати короткострокові кредити для оплати відсотків за поточним боргом, а потім повернути позику відразу після отримання зарплати. Важливо ретельно перевіряти фінансові установи на предмет надійності, щоб мінімізувати ризик зіткнення з шахрайством.

Галерея