Військова підтримка сприяє збільшенню чеського експорту в Україну на третину

Військова підтримка сприяє збільшенню чеського експорту в Україну на третину. Попри те, що війна в Україні переросла в затяжний конфлікт, Чехія бачить можливості для співпраці з цією країною. Тому низка чеських компаній уже підписали контракти, які вони вважають перспективними для експорту своєї продукції до цієї країни. Порівняно з минулим роком військовий експорт збільшився на третину. За інформацією представників Чеської асоціації промисловців та Економічної палати, багато чеських компаній уже працюють над замовленнями, не пов’язаними з військовою технікою. Головним чином ці замовлення спрямовані на відновлення інфраструктури на українській стороні. Чеські бізнесмени здебільшого виявляють інтерес до експорту медичного обладнання. Крім того, в пріоритеті залишається техніка, спрямована на відновлення української енергетики, транспорту та водної інфраструктури.

За словами Давида Гавлічека, вже приблизно половину коштів витратили, які передбачалися для цих ланцюгів у Фонді Україна. Тепер виникає резонне запитання: чи будуть додаткові фінансові вливання в цей Фонд? Міністр пояснив, що згідно з проведеним опитуванням на початку наступного року буде проведено роботу з оцінювання ситуації. Тоді стане зрозуміло, чи зможуть представники української сторони оплачувати всі замовлення. Усе залежить від показника зростання попиту. Якщо стане очевидним, що попит зростає, тоді варто очікувати на додаткові фінансові вливання в цей Фонд від Міністерства фінансів Чехії.

Перешкодою на шляху більш активних торговельних відносин Чехії з Україною є саме сумнівна здатність українських партнерів забезпечувати оплату замовлень. Якщо цей факт буде підтверджено, тоді ні про яку страховку EGAP для Фонду Україна не може бути навіть мови. Ще один підводний камінь нещодавно ухвалений ліміт у 3 мільйони євро, який впливає на окремі угоди. Хоча варто зазначити, що запит на співпрацю з боку чеських компаній зберігається і навіть зростає, проте в такій ситуації страхова підтримка EGAP не може бути використана через встановлений ліміт.

Галерея