Чи зміняться ціни цього року на різдвяні ялинки в Чехії?

Чи зміняться ціни цього року на різдвяні ялинки в Чехії? Згідно з повідомленнями, отриманими від представників Товариства виробників різдвяних хвойних дерев, вартість ялинок до зимових свят трохи збільшиться порівняно з торішніми розцінками, а саме на 5%. Деякі ялинкові базари виставили на продаж ялинкових красунь у перших числах грудня, але є й такі чеські компанії, які почали продавати ялинки ще наприкінці листопада. Незмінним лідером попиту залишається кавказька ялиця. Її неперевершений аромат і краса підкорили серця багатьох покупців. Тож не дивно, що приблизно 80% мешканців Чехії воліють мати у себе вдома на Різдво саме це хвойне дерево.

Друге місце в рейтингу найпопулярніших святкових ялинок посідає колюча блакитна ялина. Минулого року цю красуню прикрашали новорічними іграшками у своїх домівках приблизно 10% жителів Чехії. На третьому місці опинилися разом сосна звичайна та ялина звичайна. Попри те, що ці хвойні рослини не такі затребувані в Чехії як святкові дерева, усе-таки чимало людей вважають їх не гіршими за дорогих пишних лісових красунь. Штучні ялинки теж мають багато переваг, але все-таки дуже поступаються живим деревам.

Більшість продаваних ялинок має висоту стандартну, 150 см або 200 см. Продавці знають, що саме такого розміру дерева користуються популярністю на новорічні свята. Вартість ялиці варіюється між 700 і 1200 кронами, наприклад, сосну можна знайти за 400 крон, а блакитну ялину за 500 крон. Результати підрахунків спільноти показують, що в період зимових свят чехи можуть купити до 1,5 мільйона живих хвойних дерев. Більшість ялинок привозять на експорт данські та польські виробники. Крім того, більша частина кавказьких ялиць також привізні.

Галерея