У 2024 році жителі Чехії занурені в атмосферу економічної впевненості, яка не знала собі рівних за останні 3,5 роки

У 2024 році жителі Чехії занурені в атмосферу економічної впевненості, яка не знала собі рівних за останні 3,5 року. Статистичний показник споживчої довіри в країні сягнув свого піка, вказуючи на стійкий спад інфляції та пом’якшення тривог щодо майбутніх перспектив бізнесу.

Економічна впевненість у Чехії міцнішає, а песимістичні настрої відступають на задній план. Це підтверджується регулярними публікаціями даних незалежної компанії Чехії зі статистичного управління, отриманих на основі опитувань покупців.

Загальний показник споживчої впевненості за березень 2024 року продовжив тримісячне зростання і досяг найвищої позначки за період у три з половиною роки. Наразі він дорівнює 99,9 бала, і це на 10 балів перевершує середній результат по ринку минулого року. Попри те, що економісти обережно оцінюють ці показники, вважаючи, що вони ще не повернулися до рівня попередньої кризи, вони визнають, що тризначне зростання в річному обчисленні дає привід для оптимізму.

В основу цього звіту лягли результати опитувань, під час проведення яких респонденти оцінювали своє економічне становище, перспективи на найближче майбутнє, сприйняття поточного економічного клімату і плани на покупки. Опитування охоплює як загальне коло тем, наприклад, інфляційні очікування на найближчий рік, так і специфічні подробиці про витрати домогосподарств – приміром, чи планують вони купити автомобіль або оновити свій будинок.

Таким чином, у 2024 році жителі Чехії занурені в атмосферу економічної впевненості, яка не знала собі рівних за останні 3,5 року. Оптимістичний прогноз особливо очевидний, коли ми говоримо про те, яким буде становище фінансів у населення наступного року. Ці цифри поєднуються зі зниженням індексу інфляції до більш традиційного значення близько 2%, а також з упевненістю в можливому посиленні купівельної сили заробітку, який торік залишався меншим за своє звичайне значення через високі темпи інфляції.

Галерея