Чеський лідер закликає країну до вступу в зону євро

Чеський лідер закликає країну до вступу в зону євро. У своєму новорічному посланні до народу Петр Павел висловив думку, що коаліційні партії, хоча і вміють досягати консенсусу, не завжди ефективно роз’яснюють суть своїх рішень. Глава ЧР також зазначив, що настав час активізувати процес інтеграції в зону євро. У своїй промові президент нагадав про виконання Чеською Республікою своїх зобов’язань перед НАТО, а саме про збільшення витрат на оборону до 2% від обсягу ВВП, а також про необхідність впровадження єдиного європейського валютного курсу.

“Прийняття євро для нашої невеликої, але відкритої в економічному плані країни видається цілком природним і виправданим кроком у майбутнє”, — підкреслив Павел.  Президент закликав приступити чеським організаціям до конкретних заходів для досягнення цієї мети. На початку своєї промови він нагадав про епізод із перестрілкою в Празі, підкресливши, що суспільству потрібно подолати страх і відмовитися від пошуку злочинців на шкоду свободі. Також він торкнувся внутрішньої політики та висловив схвалення здатності коаліції уряду працювати разом, наперекір труднощам формування консенсусу між п’ятьма різними політичними сторонами.

Глава держави зазначив, що дії уряду щодо боротьби з державним боргом не завжди прості. Він розкритикував його за нездатність переконливо піднести свої дії та ідеї громадянам, що ускладнює пошук суспільної підтримки. Наприкінці своєї промови Павло звернув увагу на покоління, що підростає, його унікальні цінності та уявлення про справедливість, а також на його роль у своєму власному майбутньому та майбутньому всього нашого суспільства. Цього разу датою новорічного виступу прем’єр-міністра Петра Фіали було визначено Різдво. У своїй промові Фіала розповів про свої очікування на 2024 рік і висловив упевненість —  цей рік буде успішним для країни, адже найскладніші часи для Чехії залишилися в минулому.

Галерея