Нелегальні перетини кордонів Євросоюзу сягнули історичного максимуму: аналіз ситуації від чеських аналітиків

Нелегальні перетини кордонів Євросоюзу сягнули історичного максимуму: аналіз ситуації від чеських аналітиківКількість нелегальних перетинів зовнішніх рубежів Європейського Союзу торік зросла на 17 відсоткових пунктів, сягнувши піка, якого не бачили з 2016 року, йдеться у звіті європейського агентства з охорони зовнішніх кордонів Frontex.

У звіті аналітичних компаній Чехії також зазначається про 380 тисяч нерегульованих в’їздів на територію ЄС у 2023 році, порівняно з 330 тисячами в попередньому році. Це зростання є трендом останніх трьох років і різко контрастує з обставини 2015 річного періоду, на тлі якого в ЄС було зареєстровано понад 1,5 мільйона нелегалів.

На думку керівника Frontex Ханса Лейтьєнса, важливо сприймати ці дані як відображення реальної життєвої ситуації людей, і звертає увагу на зростальну складність прикордонного контролю в ЄС. У міграційних потоках домінували чоловіки з Сирії, Гвінеї та Афганського регіону. На частку жінок і дітей з цих країн минулого року припала лише десята частина від загальної чисельності прибулих. Найвища інтенсивність спостерігалася на центральному середземноморському напрямку, що з’єднує територію півночі Африки з Італією. Тут було зареєстровано близько 160 тисяч випадків. Навпаки, на шляху через Балканський півострів інтенсивність знизилася на одну третину.

Наприкінці минулого року нові правила міграції та отримання статусу біженця після тривалих обговорень підтримали уряди європейських країн і Європарламент. Програма спрямована боротися з незаконними шляхами міграції через вдосконалення процесів верифікації та оперативної депортації людей, чиї прохання про притулок виявилися без задоволення.

Проте в контексті загальної міграційної тенденції, щорічно в країни Євросоюзу легалізується приблизно 3,5 мільйона переселенців. Але Ілва Йоганссон, комісар Євросоюзу, вважає, що Європі потрібно набагато більше законних переселенців щорічно, щоб підтримувати демографію і виключити нестачу в робочих кадрах.

Галерея