Чехи ставлять під сумнів можливість досягнення Україною перемир’я з Росією у 2024 році та готуються до подальшої підтримки Києва

Чехи ставлять під сумнів можливість досягнення Україною перемир’я з Росією у 2024 році та готуються до подальшої підтримки Києва. Згідно з результатами експериментального опитування, організованого в грудні минулого року порталом Medián для “Радіожурналу”, більшість чеських громадян не вірить у те, що мир між двома країнами буде укладено найближчими місяцями – у 2024 році. Таку думку висловили майже 3/4 респондентів (73%). Тоді як тільки 18% жителів Чехії вважають, що війна між двома державами закінчиться. Результати дослідження також засвідчили, що молодші представники населення схильні сумніватися в перспективах мирних відносин. Серед цієї вікової групи 45% вважають, що мирної угоди не буде.

Це може пояснюватися низкою чинників. Але ключовий із них – це брак особистого досвіду. Молоді люди можуть не володіти безпосереднім особистим досвідом участі в конфлікті, що може призвести до того, що вони будуть слабкіше розуміти його складність і проблеми, пов’язані з прагненням до миру. У той час як серед респондентів старшого віку такої думки дотримуються лише 23%.

Дослідження чеської компанії також продемонструвало, приміром, що основна частина опитаних (60%) вважає, що конфлікт сектору Газа та Ізраїлю не має шансів вийти за регіональні рамки. Всупереч цьому, 1/4 учасників опитування тією чи іншою мірою переживають з приводу можливості світового протистояння, а близько 10% опитаних залишаються при своїй думці. Дослідження проводилося в першій декаді грудня минулого року за участю 1009 респондентів віком від 18 років і старше. Результати також підтвердили факт, що ті, хто голосував за партії SPD і ANO, найчастіше підтримують Україну. Загалом опитування свідчить про те, що серед чехів існує значний розкол щодо перспектив мирних домовленостей між українською та російською сторонами, причому більш скептично ставляться до можливості закінчення військового протистояння.

Галерея