Празька транспортна служба зіткнулася з непростим уроком

Празька транспортна служба зіткнулася з непростим уроком, витративши 7 мільйонів CZK на звітність, складену за інтернет-матеріалами. Така експертна оцінка викликала сумніви в сумлінності авторів. “Грамотний аналітичний висновок має на увазі самостійну роботу над деталями від початку і до кінця”, — аргументував один з укладачів. Однак, дослідження, проведене iRozhlas, пред’явило низку фактів, які доводять, що основна частина цього експертного аналізу складалася зі сторінок, прямо скопійованих з інтернету. 

Замовлення на експертний аналіз було видано Празькою транспортною службою представникам Гірничо-металургійного університету — Технічного університету в Остраві. Ціна за експертизу була позначена в 6.8 мільйона CZK. Транспортна служба заплатила обумовлену суму, розраховуючи на сумлінність авторів. Звітність призначалася для підкріплення аргументації в суді з юридичного спору з компанією Inženýring dopravních staveb (IDS). Розгляд стосувався виплати понад 370 мільйонів CZK за інженерні роботи під час зведення нової ділянки метро D. 

Яке ж розчарування відчули представники транспортного агентства, коли в суді виявилося, що пред’явлена ними експертна оцінка не несе жодної правдивості. Дослідження пізніше довело, що текст на 584 сторінки значною мірою складався з інформації, отриманої з мережі. Володимир Кулил, один з авторів звіту, відстоював професіоналізм своєї роботи. “Комплексний експертний висновок потребує повноцінної експертизи. Ви не уявляєте, в чому його суть”, — так він відреагував на запитання новинних компаній Чехії

Виявилося, що значна частина аналізу спиралася на публікації геолога Петра Кіцла, датовані 2013 роком. Кіцл визнав свої роботи й сказав, що підготував їх для студентів Празької школи природничих наук. Геолог припустив, що його роботу використовували для того, щоб беззмістовно заповнити обсяг експертної оцінки, за яку було заплачено так дорого. 

Таким чином, Празька транспортна служба зіткнулася з непростим уроком, заплативши мільйони чеських крон за експертизу, недобросовісно підготовлену на основі інтернет-даних. Подальший розгляд у справі взяло на себе Міністерство юстиції.

Галерея