У Чехії обговорюють профілактичні послуги клінік, що являють собою новий напрямок додаткового обслуговування пацієнтів

У Чехії обговорюють профілактичні послуги клінік, що являють собою новий напрямок додаткового обслуговування пацієнтів. У деяких медичних установах пропонуються ін’єкції вітамінів або діагностика новоутворень. Такі послуги можуть коштувати від сотні до тисячі крон, хоча їх включення до стандартного набору обстежень ставить під сумнів реальну вигоду для здоров’я пацієнтів.

МОЗ Чехії не вважає за потрібне регулювати цю діяльність, оскільки послуги є законними. Відповідно до чинної системи, страхові фірми в Чеській Республіці оплачують проведення профілактичних обстежень, які безпосередньо визначаються віком і статтю пацієнта. Наприклад, регулярна перевірка рівня цукру в крові починається з сорока років і проводиться раз на два роки, а аналіз сечі та мамографія для жінок після 45 років виконуються через ті самі проміжки часу.

Отже, у Чехії обговорюють профілактичні послуги клінік, що являють собою новий напрямок додаткового обслуговування пацієнтів. Попри неоднозначне ставлення до дієвості деяких пакетів, ця тема знову стала актуальною. Питання викликало бурхливе обговорення в соцмережах після того, як невідомий лікар запропонував пацієнтам три профілактичні пакети вартістю 6500-9500 крон на додаток до стандартної плати за проведення обстеження. Подібні послуги, включно з вживанням вітаміну С, кальцію, УЗД черевної порожнини та кардіограмою, є в списку пропозицій й інших, здебільшого великих, медичних центрів.

Ситуацію прокоментував Петро Шонка, президент Об’єднання лікарів загальної практики, наголосивши, що такі пропозиції, хоч і є законними, ставлять під сумнів їхню реальну вартість і медичну доцільність.

Галерея