Чехія стикається зі зменшенням вакансій

Чехія стикається зі зменшенням вакансійЗгідно з останніми даними Чеського бюро праці, показник трудової зайнятості населення склав у листопаді 2023 року 5%. Кількість безробітних знизилася і склала 263 226 осіб. Також впало значення показника чисельності трудових вакансій до 278 708. За безробіттям населення було зареєстровано найвище значення в Устилабецькому районі – 5,4%. Злинський і Клатовський райони відзначилися зафіксованим найнижчим показником відсутності робочих місць. Він склав 2,6%. Порівняно з 2022 роком найбільше ситуація покращилася для населення Пардубицького краю. Тут відсоток зростання безробіття дуже малий і склав 0,3%.

Найбільший попит на робочу силу зареєстровано в окрузі Карвін, де на вільне місце претендувало 7 осіб. Навпаки, зменшення попиту на трудові ресурси було зафіксовано у Східному та Західному празьких районах. У столиці на кожну вакансію претендувало 1,4 безробітних. Чисельність шукачів роботи в Чеській Республіці протягом листопада становила 239 584 особи. До цього показника включено було також тих безробітних, які з вагомих причин не мали змоги одразу повертатися на свої робочі місця. До них належать громадяни, які проходять курси з перепідготовки, жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, ув’язнені та люди, старші за 64 роки.

Після військових дій в Україні з боку Росії майже 343 тисячі біженців звернулися до чеського уряду по тимчасовий захист. Через рік частина з них вирішили повернутися додому на батьківщину і звільнилися з місця роботи. Наймачі в чеських компаніях продовжують виявляти інтерес до фахівців і кваліфікованих робітників. “У найближчі місяці безробіття, найімовірніше, збільшиться через зниження сезонної зайнятості”, – додає представник агентства з працевлаштування. Крім того, було зазначено, що на ситуацію можуть вплинути економічні та соціальні зміни, а також тривала війна в Україні.

Галерея