Рішення Чеського антимонопольного управління: результат тендера “Метро Д” очікується у вересні

Рішення Чеського антимонопольного управління: результат тендера “Метро Д” очікується у вересні. ÚOHS дало завдання науковому центру Клокнера при Чеському технічному університеті (CTU) оцінити пропозицію консорціуму Porr, Vinci та Marti (PVM) за проєктом будівництва другої секції метро лінії D. Цей аналіз має бути завершений до вересня, після чого Празька транспортна компанія (DPP) зможе переглянути рішення про контракт. Спочатку для участі в тендері було обрано консорціум на чолі з Subterra, проте потім це рішення було скасовано.

Будівельні роботи на лінії D розпочалися 2022 року й охоплювали ділянку від станції Pankrác до Olbrachtova. Наступний етап включатиме розширення від Olbrachtova до Nové Dvory, яке охоплюється поточним тендером.

Минулого року Metrostav і компанія Subterra виграли контракт вартістю 30 мільярдів CZK, перевищивши на два мільярди пропозицію PVM, яка, на думку DPP, не відповідала вимогам. Це викликало скарги до антимонопольної компанії Чехії та публічні протести від PVM проти їхнього виключення з процесу.

За словами Главачека, процедуру вибору підрядника не повторюватимуть, однак на підставі нової перевірки заявки PVM інститутом Клокнера, яка має бути завершена до вересня, може бути ухвалено нове рішення.

Отже, рішення Чеського антимонопольного управління: результат тендера “Метро Д” очікується у вересні. На початку цього року прокуратура скасувала початкове рішення про вибір підрядника і всі подальші дії прокурора щодо тендера, після того, як з’ясувалося, що в документації консорціуму, який переміг, не було необхідного підтвердження досвіду роботи деяких членів команди, на підставі якого проводився підрахунок балів.

У відповідь на це рішення DPP подала апеляцію, наполягаючи на дотриманні Закону про державні закупівлі в процесі проведення тендера.

Галерея