Чехія на порозі єврозони: що залишилося зробити?

Чехія на порозі єврозони: що залишилося зробити? На думку Єви Замразілової, представника ЧНБ, для приєднання Чехії до зони євро необхідно почати з ширшого діалогу між політиками. У нещодавньому інтерв’ю незалежній новинній компанії Чехії Замразілова зазначила, що роль національного координатора єврозони полягає в тому, щоб впровадити валюту тільки після того, як визначиться дата приєднання ЧР до зони євро. Крім того, порядок впровадження євровалюти може бути значно прискорено, коли законодавчий акт про бюджетну ефективність буде зведено в ранг статті в Конституції.

Як вважає Замразілова, вводити євровалюту в період виборів не можна. Вона зауважила, що будь-який відкат Республіки в бік цієї грошової одиниці став би пропозицією для спекулянтів нажитися на нестабільності національної валюти.

З тим, що закон має бути доведений до рівня конституції, згоден і Марек Мора, у минулому заступник голови ЦНБ. Однак він підкреслив, що євровалюта не допоможе Чехії врятувати економіку, але й не зашкодить їй. Щоб з’ясувати, чи дійсно євро допоможе Чехії в боротьбі з інфляцією, необхідно розглянути більш довгострокову перспективу.

Щоб приєднатися до зон дії євро, необхідно, щоб держава відповідала чотирьом стандартам. За критерієм цінової стійкості темпи приросту інфляції не повинні більш ніж на 1,5% відрізнятися від середнього значення за статистикою трьох найнизькоінфляційніших країн регіону євро.

Вимога до державних ресурсів передбачає, що щорічний дефіцит державного бюджету не повинен перевищувати 3 відсоткових пунктів щодо внутрішнього валового продукту, а коефіцієнт покриття заборгованості щодо ВВП не повинен бути вищим за 60%. Останній параметр, стабільність обмінного курсу, вимагає щонайменше два роки участі в Комітеті з монетарних операцій.

Галерея