Розподіл продуктової допомоги: чому українці та чехи стоять у різних чергах у Брно

Розподіл продуктової допомоги: чому українці та чехи стоять у різних чергах у Брно. Щодня в місті Брно можна спостерігати таку картину: перед благодійною організацією “Банк продовольства” люди збираються у дві черги. Це українці та чехи чекають, коли їм роздадуть набори з їжею, при цьому відчувається напружена ситуація. Місцевим жителям здається, що українським біженцям виділяють більш якісні продукти, ніж їм, та й у більших кількостях. Але адміністрація банку стверджує протилежне.

Один чоловік у черзі виявив, що українці отримали значно більше продуктів, ніж він та інші чехи. Керівництво банку визнало, що різниця в обсязі пакунків існує. Однак вони стверджують, що відмінності у вмісті упаковок немає. Співробітники цієї благодійної чеської компанії пояснили, що роблять усе можливе, щоб забезпечити місцевих громадян достатньою кількістю продуктів із тривалим терміном зберігання, але визнали, що харчів все одно не вистачає.

Першочерговим завданням Продовольчого банку в Брно є обслуговування громадян Чехії. Цей фактор обов’язково враховують співробітники цієї благодійної організації під час розподілу продуктової допомоги. Також необхідно зазначити, що не варто переживати з приводу запасів хліба, фруктів і овочів. “У них немає дефіциту, – повідомили в Продовольчому банку, – і всі клієнти їх отримують, незалежно від їхньої національної приналежності”.

У благодійній компанії пояснили, що рішення про поділ черг є виправданим і має статус превентивного заходу. На все це впливають неоднозначні позиції місцевих мешканців і біженців по відношенню один до одного. Хоча слід зазначити, що українці скаржаться менше, ніж чехи. Вони кажуть, що готові прийняти будь-яку допомогу. Таким чином, теперішня ситуація з продовольчою благодійністю в Брно має низку проблем, які мають хвилювати громадськість і владу. Важливо відзначити зусилля керівництва продовольчої організації в місті, яке намагається працювати з громадянами як Чехії, так і України та забезпечувати їх усім необхідним. Однак збільшити кількість продуктів харчування не в їхніх силах. Це питання мають вирішувати відповідні органи.

Галерея