Багато українських біженців висловлюють бажання влаштуватися в Чехії на постійній основі

Багато українських біженців висловлюють бажання влаштуватися в Чехії на постійній основі. У відповідь на це, чеський уряд розробляє критерії для надання права на постійне проживання. Біженці, які прагнуть залишитися в Чехії й не бажають повертатися на батьківщину найближчим часом, шукають інформацію про те, які вимоги їм необхідно буде виконати для отримання статусу тимчасового резидента, включно з питаннями отримання соціальних виплат.

Ті, хто шукає притулок від військових конфліктів, мали вже подати заяву до 15 березня. У цьому разі їхній тимчасовий захист було продовжено до березня наступного року. Сьогодні в Міністерстві внутрішніх справ будують плани, що визначають правила отримання статусу резидента.

Основне питання полягає в тому, які дії мають зробити біженці для того, щоб мати право на довгострокове проживання. Розглядається низка критеріїв. Аналіз, проведений незалежними дослідницькими організаціями в Чехії, шляхом консультації з різними експертами, вказує на суворі вимоги для досягнення так званої соціальної самодостатності.

Приміром, майбутнім резидентам не будуть дозволені соціальні виплати в Чехії. Вони повинні будуть забезпечити себе надійним місцем для проживання та працевлаштуванням. Як і при оформленні постійної посвідки на тимчасове проживання, умови житла і прибуток піддаватимуться перевірці.

Інтеграційна та міграційна Організація закликає до того, щоб ці положення були достатньо гнучкими, щоб не обмежувати можливості вразливих категорій населення та сприяти інтеграційним процесам і працевлаштуванню. “Ми виступаємо за проведення ґрунтовного обговорення на цю тему”, — зазначає Магда Фалтова, керівниця Організації. Вона доповнює, що досі експерти з неурядових компаній не були включені в дискусію.

Отже, багато українських біженців висловлюють бажання влаштуватися в Чехії на постійній основі. Мартін Розумек, керівник Асоціації з підтримки переселенців, також висловив занепокоєння з приводу відсутності в діалозі вчених та експертів з некомерційної галузі.

Своєю чергою, у Торговельній палаті пропонуються альтернативні шляхи для надання біженцям можливості отримання трудових карт. Цей метод пропонує варіант посвідки на проживання, яка буде прив’язана до робочого місця і видаватиметься на термін до двох років.

 

Галерея