Quiet Quitting: новий тренд серед молодих працівників Чехії

Quiet Quitting: новий тренд серед молодих працівників Чехії. Представники нового покоління працівників, покоління Z, яке народилося наприкінці 1990-х – на початку 2000-х років, обмежують свою роботу точними межами контракту, без додаткових ініціатив і понаднормової роботи. Багато молодих людей не хочуть будувати кар’єру і вважають за краще чітко розмежовувати працю та особисте дозвілля.

Вони уникають перевіряти електронну пошту після закінчення робочого дня та ігнорують дзвінки з роботи, коли перебувають удома. Такий підхід називається “Quiet quitting”, він же – “тиха відмова від роботи”.

Багато хто в соціальних мережах обговорює обґрунтування і значення цього явища. Суперечки точаться навколо того, чим є “тиха відмова від роботи” – позитивним феноменом, що сприяє здоровій робочій рівновазі, чи виправданням відмови від розвитку і нових робочих завдань.

Лідери компаній у Чехії часто критикують таке ставлення, своєю чергою пересічні співробітники часто схвалюють його. З кожним поколінням складаються свої традиції на роботі, і кожне покоління намагається адаптувати або змінювати усталені норми. Не є прикладом і поняття “звільнення за скороченням штатів”, якому, хоча воно використовується вже понад 50 років, дали нове дихання завдяки популярності мережі TikTok.

Пандемія коронавірусу, що виникла згодом, звела нанівець межі між особистою та робочою діяльністю, і люди стали шукати новий баланс.

Представники покоління Z, які виросли на прикладі батьків, наголошують на важливості балансу між особистою та професійною діяльністю, щоб не допустити професійного вигорання.

“Мовчазна відмова від роботи” відображає підхід співробітників, які виконують тільки ті завдання, що прописані в їхньому трудовому договорі, за винятком понаднормової роботи та листування в неробочий час.

Таким працівникам не потрібні підвищення по службі або зростання зарплати, їх цікавить якість життя поза робочим днем. Цей підхід може викликати побоювання у менеджерів, які бояться втрати мотивації та продуктивності, але прихильники цього явища стверджують, що рівень мотивації та якість роботи підвищуються за рахунок більшого особистого задоволення та почуття стійкості.

Галерея