Мінімально оплачувані працівники та пенсіонери в Чеській Республіці отримують гарантоване збільшення доходів

Мінімально оплачувані працівники та пенсіонери в Чеській Республіці отримують гарантоване збільшення доходівЗ січня 2024 року пенсіонери та малозабезпечені громадяни зможуть очікувати на збільшення своїх доходів. Водночас збільшиться гарантований дохід для представників певних спеціальностей. Однак людям, які не мають оподатковуваного джерела доходу, потрібно буде більше платити за медичне страхування внаслідок збільшення мінімальної зарплати. Розмір основного пенсійного забезпечення зросте на 4 400 CZK, а додаткова частина залишиться незмінною внаслідок запровадження колишнього надзвичайного податку.  Наприклад, середня сума пенсійної допомоги для людей віком від 70 до 79 років становитиме 20 635 CZK, а для тих, кому 85 років і більше, – 36 000 CZK.

Ставка оплати праці в компаніях Чехії для низки професій, таких як прибиральники, продавці та керівники, зросте на чотири з восьми пунктів. Підвищення мінімального порогу оплати праці зробить медичні страхові внески дорожчими для людей, які не мають оподатковуваних ПДФО доходів. Мінімальний рівень оплати праці зачіпає також безподаткові пенсійні виплати та величину річного збору з допомоги на дітей. Для бізнесменів поріг звільнення від податків у шість і більше разів вищий, ніж величина мінімальної зарплати. Для самозайнятих максимальна сума – 9 450 CZK.

Раніше також було збільшено відрахування по догляду за дитиною відповідно до мінімальної оплати праці. Влада скасувала його під час ухвалення комплексу заходів зі зміцнення економіки. Проте наступного разу ця сума буде включена в оподатковувану базу та обійдеться в 17 300 CZK. Особи, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, тепер платитимуть 3 852 CZK на місяць за основним бізнесом і 1 413 CZK на місяць за другою формою зайнятості.

Галерея