Прогноз на 2024 рік: які зміни податків очікувати в Чехії?

Прогноз на 2024 рік: які зміни податків очікувати в Чехії?  Система оподаткування у 2024 році зазнає суттєвих коригувань. Співробітники знову будуть змушені оплачувати, знову стануть вносити оплату за поліс з медичного страхування, скоротяться пільги за податковими вирахуваннями. Також зменшиться максимальна сума прибутку. До неї буде застосовано вищий коефіцієнт фіскальної ставки. Крім того, передбачається збільшити податок на майно, податок на компанію Чехії та обмежити звільнення від податку на виплати співробітникам у негрошовій формі.

Поряд із цим зміняться ПДВ ставки, а також включення низки найменувань продукції в стандартну або пільгову систему. За оцінками фахівців, загальний вплив фіскальних змін на платників варіюватиметься в межах 2-5% від зарплати. Незважаючи на це, деякі керівники висловлюють переконання в тому, що зміни не матимуть істотного впливу на середній рівень доходів і якість життя населення.

Водночас очікуються зміни для сімей, такі як підвищення вартості страхування через хворобу та відмова від зниження оподатковуваних сум за допомогою платежів за навчання. Ці зміни можуть серйозно вплинути на доходи сімей і загальні фінансові стратегії. Також очікуються зміни й для жителів, які займаються підприємництвом. Для них також буде збільшено базову суму для сплати відрахувань на страхування, що вимагатиме від них перегляду фінансових планів і стратегій бізнесу.

Заплановано також збільшення ставки податку на нерухоме майно до 1,8 раза. Дарма що коригування значень коефіцієнтів буде враховано фіскальними службами під час розрахунку, унаслідок доповнень до законодавства приблизно 100 тисяч людей надаватимуть уточнені відомості з податку на майно. Ця зміна торкнеться і деяких власників гаражних об’єктів. Знижені коефіцієнти ПДВ буде об’єднано в одну ставку. Загалом, передбачається, що ці зміни торкнуться як простих платників податкових зборів, так і підприємств. Це вимагатиме від них адаптації до нових податкових умов і може вплинути на фінансовий стан і стратегії бізнесу.

Галерея