Житлові ініціативи: переважна більшість чеських муніципалітетів за будівництво державних квартир

Житлові ініціативи: переважна більшість чеських муніципалітетів за будівництво державних квартир. Згідно з даними Міністерства з регіонального планування, у ЧР показники попиту на орендовані та муніципальні квартири набагато перевершує рівень пропозиції. Цей висновок підтверджується практикою міст з регіонів, які прагнуть збільшити свій фонд по житлу за допомогою придбання або будівництва нових квартир чеськими компаніями. У результаті, відбувається зміна тенденції останніх річних періодів, коли об’єкти нерухомого майна частіше виставлялися на торги, ніж зараз.

Особливу увагу привертають квартири в нових будівлях, особливо в столиці та інших мегаполісах, незважаючи на те, що їхня ціна, як правило, не сильно відрізняється з вартістю приватного будинку. Як повідомляє Міністерство розвитку регіонів, у Чеській Республіці близько 144 000 квартир здають в оренду на державному і комунальному рівні, якщо брати до уваги тільки житлові будинки. У Міністерстві мають намір визначити, в яких районах є незайняті житлові приміщення від муніципалітету і де доцільно провести ремонт житлового фонду. “У завдання цієї реформи входить створення набору інструментів для активного розв’язання житлових проблем у регіонах”,— зазначив прес-секретар Міністерства.

За жовтень за даними з Брно зазначено, що приблизно 10 000 охочих отримати квартиру в місті, а загалом тут перебувають близько 28 000 комунальних житлових приміщень, більша частина з яких уже заселені. У більшості інших мегаполісів у регіонах база черговиків на оренду квартирних приміщень не складається, і на кожну незайняту квартиру пишеться окрема заявка. Скільки насправді охочих орендувати муніципальні квартири нерідко залишається невідомо міській владі, і в різних районах використовують різні методи відбору.

Галерея