Вікова динаміка: у Чехії понад 135 000 80-річних автомобілістів

Вікова динаміка: у Чехії понад 135 000 80-річних автомобілістів. Кількість чехів за кермом у похилому віці зростає як серед чоловіків, так і серед представниць жіночої статі. Наразі їх кількість на 41% стала більшою, ніж за 5 попередніх періодів. Ці дані були оприлюднені чеською компанією зі статистики (ČSÚ) у своїй аналітичній записці на 2023 рік. Результати аналізу також свідчать про те, що навіть громадяни ЧР більш старшого покоління також беруть участь у дорожньому трафіку в статусі автомобілістів. Дані статистичного обліку показують, що кількість тих, хто має права на керування автотранспортним засобом, помітно зростає, особливо серед 80-річних жінок, де показник подвоївся за цей час.

Згідно з аналізом, люди, які керують автомобілем у віці 65 років, в обов’язковому порядку зобов’язані брати участь у процедурі медобстеження. Крім того, вони повинні в майбутньому мати при собі відповідну медичну довідку, яку вони будуть готові надати особі, відповідальній за безпеку дорожнього руху. Додаткове обстеження на них чекає у віці 68 років і далі – регулярно через два роки. У тому разі, коли лікар визначає, що громадянину не можна водити авто, він має ставити до відома представників місцевої адміністрації про цей факт. Щороку близько 3 тисяч чехів 80-ти років і старше втрачають своє право на водіння. Фахівці зазначають, що для літніх чоловіків здатність продовжувати залишатися за кермом вважається одним із важливих факторів на шляху до психологічного здоров’я.

Крім того, наголошується, що розвиток сучасних видів технологічних нововведень, а також впровадження в авто ШІ зроблять керування машиною простішим і безпечнішим як для старшого, так і для молодшого покоління автомобілістів. Наразі тривають випробування систем з автоматичним режимом, коли машина самостійно здійснює контроль за своїм рухом.

Галерея