Прага запроваджує суворіші штрафи за порушення правил паркування

Прага запроваджує суворіші штрафи за порушення правил паркування. У Празі планують збільшити вартість евакуації транспортних засобів, запропонувавши ввести нові ціни на цю послугу. Згідно з цим проектом рішення, нинішня ціна на евакуацію зросте з 1 900 CZK (приблизно 80 доларів США) до 3 000 CZK (близько 120 доларів США). Крім того, зросте вартість паркування автомобіля на евакуаційному паркінгу: з 250 CZK (близько 10 доларів США) за перші три дні до 500 CZK (близько 20 доларів США) протягом доби.

Питання евакуації перебувають у віданні Департаменту міського господарства, і запропоновані тарифи відповідають середньому по країні цінам на аналогічні послуги. Збільшення цін покликане відобразити чимраз більші витрати, і очікується, що запропоновані ціни затвердить міська рада.

Є різні види евакуації автомобілів. Наприклад, буває повне буксирування і напівбуксирування на штрафмайданчик. Пропоновані ціни на такі види евакуації також буде збільшено. Тепер повне буксирування обійдеться громадянам Чехії у 2 000 CZK (близько 80 доларів США), а половинне – в 1 250 CZK (близько 50 доларів США).

Вартість зворотної евакуації, коли водій прибуває до пункту збору після від’їзду евакуатора, також збільшиться з 3 800 CZK (близько 150 доларів США) до 6 000 CZK (близько 240 доларів США). Технічні дії, які використовуються для очищення вулиць від неправильно припаркованих автомобілів, а також їх тимчасового зберігання на штрафмайданчиках, також зростуть у ціні з 1 300 чеських крон (близько 50 доларів США) – до 2 400 CZK (близько 100 доларів США).

На думку аналітиків незалежних чеських компаній, запропоновані ціни можуть спричинити деякі незручності для автомобілістів. Однак міській владі все одно доводиться субсидувати витрати на розчищення та експлуатацію автостоянок навіть з урахуванням підвищення цін. Міська рада проведе оцінку пропозиції, перш ніж її ухвалять і реалізують.

Галерея