Міністерство праці оголосило про закінчення розроблення нового законопроєкту, що стосується змін у пенсійній системі

Міністерство праці оголосило про закінчення розроблення нового законопроєкту, що стосується змін у пенсійній системі. Пропоновані зміни містити підвищення пенсійного віку, який буде скоригований відповідно до показників тривалості життя населення, встановлення мінімальної пенсії в розмірі двадцяти відсотків від середнього заробітку і можливість більш раннього виходу на пенсію для тих, хто працює в особливо важких умовах.

Під ці категорії підпадають приблизно 120 000 осіб, включно з працівниками, зайнятими в особливо важких умовах, наприклад, у сферах, де потрібне високе фізичне навантаження, а також ті професії, де працівники регулярно зазнають впливу вібрації, екстремальних температур та інших негативних чинників. 

Залежно від кількості відпрацьованих змін у таких умовах, працівники зможуть піти на пенсію на 5 років раніше за загальновстановлений вік, як зазначив міністр праці Маріан Юречка під час пресконференції. Він також зазначив, що таку можливість буде надано певним категоріям працівників, включно зі спеціалізованими медсестрами, пожежниками, лісниками, а також фахівцями в галузі склодувної та ливарної справи.

Згідно з новими правилами, керівники чеських компаній, які наймають працівників з підвищеним ризиком, повинні будуть платити підвищений соціальний внесок у розмірі 5%, і ця величина буде поступово зростати з наступного року до настання 2028 року. Додаткові витрати роботодавців на перший рік після набрання змінами чинності, а саме у 2025 році, при збільшенні податку на 2% складуть 1,2-1,6 мільярда CZK.

Ті, хто відпрацював 2 200 робочих змін у шкідливих для здоров’я умовах, що відповідає 10 рокам, мають право піти на пенсію на 1 рік та 3 місяці раніше, а ті, хто відпрацював 4 400 робочих змін (що відповідає 20 рокам), можуть піти на пенсію на 2,5 роки раніше, з можливістю подальшого зниження пенсійного віку на 1 місяць за кожні додаткові 74 робочі зміни, аж до максимального терміну в 5 років.

Отже, Міністерство праці оголосило про закінчення розробки нового законопроєкту щодо змін у пенсійній системі. Міністри також звернули увагу на те, що до списку професій, які дають змогу достроково оформити пенсію, окрім уже згаданих, входять співробітники закладів догляду за людьми похилого віку, працівники ковальства, склодуви, муляри, плиточники та зварювальники. Було підкреслено, що під час оцінювання кваліфікації для призначення дострокової пенсії завжди враховуються особливості професійної діяльності.

Галерея