Чеська столиця демонструє економічні успіхи, виходячи на четвертий рівень серед найзаможніших регіонів Європейського Союзу

Чеська столиця демонструє економічні успіхи, виходячи на четвертий рівень серед найзаможніших регіонів Європейського Союзу, обходячи столичні міста Бельгії, Франції та Німеччини. Прагу відзначили в рейтингу добробуту ЄС на четвертому місці, що підтверджують свіжа інформація від статистичної компанії ЄС. За словами Петра Дуфека, економіста банку Creditas, таку високу позицію Прага заслужила завдяки показнику ВВП за 2022 рік.

Вище Праги за позиціями стоять лише два ірландські регіони та Люксембург. Варто зазначити, що чеська столиця істотно перевершує інші частини Республіки, де ВВП на голову перевищує національний у кілька разів.

Перевага Праги зумовлена наявністю центральних офісів безлічі провідних чеських компаній.  На думку Дуфека, розрив столиці з іншими регіональними містами постійно збільшується. Так, празький ВВП на жителя за попередній дев’ятирічний період зростав значно швидше, порівняно з іншими областями країни.

Щодо відмінностей із Берліном, то, за словами економіста, обсяг ВВП на людину в німецькій столиці дорівнює лише 60 відсотковим показникам у Празі, хоча німецька економіка загалом на 30 пунктів перевершує чеську.

Отже, чеська столиця демонструє економічні успіхи, виходячи на четвертий рівень серед найзаможніших регіонів Європейського Союзу. Порівняння з Братиславою, яка у 2013 році випередила Прагу, особливо цікаве. Згідно з останньою інформацією, показники Братислави сягають лише 71% від столичного рівня Чехії, а темпи зростання ВВП на одного жителя за період останніх дев’яти років становлять незначні 2%, тоді як у випадку Праги зростання сягнуло 48%.

Галерея