У ЧР економте разом із податками: огляд знижок

У ЧР економте разом із податками: огляд знижок. У Чеській Республіці співробітники можуть значно зменшити своє податкове навантаження, використовуючи низку доступних знижок і пільг. Щоб мати право на повернення податків, вони повинні принести до роботодавця відповідні документи. Співробітники, які врахують усі можливі податкові відрахування та внесуть усі необхідні дані до своєї щорічної податкової декларації, можуть розраховувати на велику економію.

Зверніть увагу, що цього року востаннє можна подати заяву на пільги для студентів або оплату освіти, у зв’язку зі змінами в державній пакетній політиці. Пільги для подружжя будуть доступні 2024 року, але критерії їх отримання будуть гострішими.

У Республіці співробітники, які працюють в одного або декількох роботодавців поспіль і мають доходи тільки від трудової діяльності, можуть претендувати на щорічне податкове повернення.

А може статися й так, що співробітники отримають велику податкову переплату в березні. Як пояснює податкова консультантка Габріела Іванко з Mazars, це відбувається тому, що авансові платежі з податку, внесені 2023 року, перевищили підсумковий річний податок через застосування податкових пільг і кредитів.

Протягом усього року працівники чеських компаній завжди можуть розраховувати на податковий кредит у розмірі 30 840 CZK, навіть якщо вони працювали лише частину року через навчання або втрату роботи.

Отже, у ЧР заощаджуйте разом із податками: огляд знижок. У випадку з податковими кредитами зменшується не сума прямого податку, а податкова база. Це означає, що кожна податкова пільга в розмірі 1 000 CZK в середньому зменшує податкову базу на 150 CZK, а у платників податків з високими рівнями доходів на 230 CZK. Щоб мати право на відрахування, платники податків повинні відповідати умовам статті 15 Закону про податок на прибуток і визначити максимальний розмір індивідуальних відрахувань. 

Галерея