Для Чехії зберігається перспектива подальшого навчання російської мови в загальноосвітніх закладах

Для Чехії зберігається перспектива подальшого навчання російської мови в загальноосвітніх закладах. Однак ставлення до цієї теми залишається суперечливим. На думку представника Міністерства освіти в Чехії Мікулаша Бека, варто скасувати викладання російської мови в навчальних закладах навіть як додаткової. Таке критичне висловлювання міністр пов’язав із контекстом вторгнення Росії на землі України.

Раніше вивчення російської мови в середніх школах було обов’язковим. Сьогодні цей предмет викладається в низці освітніх закладів як факультатив. Однак планується внесення змін до навчальної програми.

Фахівці Департаменту освіти виступили з ініціативою скасувати обов’язкове вивчення другої зарубіжної мови й запропонувати дітям вибір між поглибленим навчанням англійської та інших мов. І все ж у низці шкіл учні воліють відвідувати уроки російської мови.

Згідно зі словами Павла Пісковського, керівника шкільного закладу в Мельче, дітям пропонується вибір між вивченням двох різних мов німецької або російської. Причому таке рішення вони можуть прийняти на рік наперед.  У викладацькому складі школи є дипломований учитель німецької мови, проте 75%-80% батьків віддають перевагу навчанню російської мови своїх дітей.

Отже, для Чеської Республіки зберігається перспектива подальшого викладання російської мови в школах. Дослідження незалежної аналітичної компанії Чехії показали, що близько п’ятої частини учнів дев’ятого класу займалися вивченням другої мови протягом минулого навчального року. 

Приблизно дві третини школярів обирали російську як факультативний предмет. Комбіновані англо-російські курси  — один із найпоширеніших варіантів шкільних програм, що поступається лише англо-німецьким дисциплінам.

Таким чином, питання про продовження навчання російської мови в чеських школах залишається актуальним, і рішення з цієї проблеми належить ухвалювати в майбутньому.

Галерея