Ревізія системи виплати вартості харчування під час робочих поїздок: важливі аспекти для працівників і роботодавців у Чехії

Ревізія системи виплати вартості харчування під час робочих поїздок: важливі аспекти для працівників і роботодавців у Чехії. Досі добова компенсація на харчування для співробітників комерційних компаній у службових подорожах була 129 CZK для поїздок на час від 5 до 12 годин. Проте, майбутні зміни збільшать цю норму на 10 CZK. Для більш довгострокових робочих поїздок, до 18 годин, ставка також підвищиться, що відповідає збільшенню на 15 CZK. Це рішення ухвалюється у зв’язку зі зростанням цін на харчові продукти з минулого року, що зробило нинішні тарифи неактуальними та вимагає їх перегляду в бік збільшення.

Представники міністерства направили проєкт постанови для ознайомлення та коментарів. Він передбачає підвищення вартості оплати харчування під час тривалих відряджень. Для співробітників приватних компаній у Чехії щоденну норму витрат на харчування в ділових поїздках буде збільшено до 139 CZK для поїздок тривалістю від 5 до 12 годин, 211 CZK для подорожей тривалістю до 18 годин і 331 CZK для більш тривалих відряджень. А для тих, хто працює в держкорпораціях, суму буде збільшено до 139-165 CZK у відрядженнях, які тривають до 12 годин, 211-254 CZK для бізнес-виїздів тривалістю до 18 годин і 331-396 CZK для довгострокових подорожей.

Крім того, у роботодавців з’явиться обов’язок оплачувати витрати на експлуатацію особистого авто- і мототранспорту співробітника з метою виконання службових обов’язків. Базова ставка за кілометраж зросте з 5,20 до 5,50 CZK у разі використання особистих машин і з 1,40 до 1,50 CZK для мото- і трициклів. За результатами експертного аналізу можна зробити висновок, що ухвалення проєкту поправок, які регулюють добові на харчування працівників у відрядженнях і компенсацію за користування особистим транспортом у службових цілях, має високу ймовірність. Це пов’язано з тим, що представлений проєкт ґрунтується на усталених юридичних нормах, що свідчить про його коректність та обґрунтованість. Фахівці вважають розв’язання цього питання справою часу, оскільки причини для схвалення проєкту чітко прописані в законодавстві.

Галерея