Обов’язкові ‘чорні скриньки’ для автомобілів у Чехії: що це означає для покупців?

Обов’язкові ‘чорні скриньки’ для автомобілів у Чехії: що це означає для покупців? Автомобілі, що поставляються в ЄС, неминуче мають бути оснащені системою EDR, яка відіграє ту саму роль, що і “чорні скриньки”, які використовуються в літакобудуванні. Подібно до того, якими системами “чорних скриньок” в обов’язковому порядку обладнували літаки в 1960-х роках, цей стандарт стане обов’язковим для всіх нових продуктів на автомобільному ринку ЄС з липня 2024 року.

За даними огляду незалежної аналітичної компанії Чехії, вимога про наявність EDR, або “чорної скриньки”, застосовуватиметься відтоді, як відповідна директива набуде чинності. Цю вимогу висувають до пасажирських транспортних засобів класу M1 з числом місць до восьми й легких вантажних машин класу N1 вагою до 3,5 тонни, включно з пікапами та невеликими тягачами.

Затверджений ЄС порядок почав діяти у 2022 році для нових автомоделей і поширюватиметься на всіх нових зареєстрованих авто з липня поточного року. Головне завдання EDR – збір інформаційних даних за 5 секунд до і 0,3 секунди з моменту аварії. Ці дані піддаються аналізу для підвищення рівня автомобільної безпеки.

Вимірюються швидкість, рівень гальмівного зусилля, розташування автомобіля на проїжджій частині та функціонування систем екстреного оповіщення. EDR – це тип пристрою, вбудованого в пристрій управління подушками безпеки, що не потребує ручної деактивації. Система почне записувати дії автомобіля, коли він помітно сповільнюється або в разі спрацьовування подушок безпеки.

Зібрана EDR інформація залишається у власності автовласника і зберігається в таємниці. Ці дані, як правило, передаються представникам влади лише для аналізу та реконструкції дорожніх пригод, а потім для розробки новинок щодо систем водійської безпеки.

Вбудовування EDR в автотранспортний засіб не є якимось нововведенням: подібні пропозиції також були розглянуті в США, і багато автовиробників самі вже почали встановлювати такі пристрої. Подібні розробки розглядаються і в Австралії, де, за даними Australian Drive, хочуть наслідувати приклад Євросоюзу, зробивши таку систему обов’язковою.

Галерея