Майбутні делікатеси: кліматичні зміни перетворюють повсякденні продукти для чеських громадян на рідкість

Майбутні делікатеси: кліматичні зміни перетворюють повсякденні продукти для чеських громадян на рідкість. Цукор подорожчав, і це не тільки через останній тренд на солодощі. Зростання цін на цукор пов’язане зі змінами клімату, які впливають на його виробництво в усьому світі. За даними Департаменту сільського господарства США, ціни на американський цукор для споживачів зростуть на 8,9% у 2023 році, а в поточному році прогнозується зростання на 5,6%. Це набагато вище середніх історичних значень.

Фахівці попереджають, що екстремальні кліматичні умови стають новою нормою, негативно впливаючи на виробництво продовольства в усіх країнах світу. “Кліматична інфляція стає дедалі гіршою”, — каже доктор Гернот Вагнер, фахівець з економіки з Колумбійського Університету. “Проблеми з виробництвом цукру посилюються через експортні обмеження з боку країн, які хочуть підтримувати свої власні запаси, та обмеження на експорт у бразильських портах”.

Попри те, що в Сполучених Штатах діє власний набір нормативних актів, що впливають на вартість і кількість цукру, наслідки для ринку США не настільки серйозні, як в інших країнах. На думку Джозефа Глаубера, дослідника з Інституту досліджень міжнародної політики в галузі продовольства, найбільше страждають від кризи країни, що розвиваються, і дрібні фермери.

“Безсумнівно, ціни на цукор надзвичайно високі та залишаться такими доти, доки не вщухне феномен Ель-Ніньо”, — зазначає Глаубер, маючи на увазі періодично повторювану зміну клімату, що спричиняє черговий стрибок глобальної температури цього року. Зміна і підвищення температури клімату впливає не тільки на обсяги виробництва цукру, а й на інші сільськогосподарські культури.

Результати досліджень незалежних компаній Чехії показали, що глобальне потепління сильно обмежить можливості таких держав, як Китай, вирощувати рис на нинішньому рівні. Згідно з іншим дослідженням, світове виробництво кукурудзи може скоротитися на 24% до 2030 року. З іншого боку, підвищення температури повітря може допомогти більш холодним регіонам у Росії або Канаді вирощувати пшеницю в майбутньому.

Галерея