У Чехії штучний інтелект знаходить підтримку у бізнесменів

У Чехії штучний інтелект знаходить підтримку у бізнесменів. Половина компаній у Чехії схвалює застосування штучного інтелекту (ШІ), як показує дослідження. Однак, третя частина організацій вважає, що таке впровадження машин може призвести до скорочення вакансій на трудових біржах. 

Штучний інтелект зазвичай знаходить застосування в адміністративних галузях, управління персоналом і маркетингових сферах, підтверджують аналітики від Randstad. Програма “HR Trends 2024” була проведена взимку поточного року серед 154 директорів кадрових і управлінських служб різноманітних галузей ринку Чехії.

Виходячи з цього дослідження, основні переваги ШІ полягають в автоматичній дії рутинних процесів і прискоренні обробки відомостей. Проте найбільш серйозними проблемами є захист інформації та дефіцит досвідчених фахівців. Варто зауважити, що 14 відсотків фірм запланували масово впроваджувати ШІ у свою діяльність, третина компаній налаштована на його цілеспрямоване застосування в спеціалізованих сферах, а 47 відсотків поки що не визначилися з позицією щодо ШІ. П’ять відсотків фірм не планують використовувати ШІ у своїй діяльності.

“Впровадження ШІ не лише про технології, а й про перегляд культури та підходів у компаніях. Наше дослідження вказує, що чеські компанії починають усвідомлювати можливості, які надає ШІ, і готові вкладати кошти в його розвиток”,— зазначає Мартін Янскі, генеральний директор Randstad ČR.

Близько двох третин опитаних вважають, що кількість робочих місць залишиться незмінною, попри впровадження ШІ, тоді як майже третина очікують зниження чисельності працівників, і п’ять відсотків передбачають збільшення робочих місць.

 “Штучний інтелект вносить ефективність навіть у сфери, які раніше не асоціювалися з високими технологіями. У секторі HR, наприклад, він забезпечує більш персоналізований підхід до підбору персоналу та розвитку талантів, що скорочує витрати й збільшує продуктивність”, — підсумовує Янскі.

Отже, у Чехії штучний інтелект знаходить підтримку у бізнесменів. Приблизно 60 відсотків опитаних очікують застосування ШІ в адміністративній роботі, 44 відсотки — в IT-секторі, 40 відсотків — у сфері управління персоналом і стільки ж — у маркетингу.

 

Галерея