Відтермінування здійснення проєкту ЄС та ЧР щодо відмови від автомобілів із ДВЗ: крок близький до реальності

Відтермінування здійснення проєкту ЄС та ЧР щодо відмови від автомобілів із ДВЗ: крок близький до реальності. Лутц Мешке, фінансовий директор компанії Porsche, вважає, що план Європейського союзу щодо поетапної відмови від використання нової техніки з моторами внутрішнього згоряння до 2035 року можна почекати. Виступаючи перед представниками чеської компанії інформації, Мешке засумнівався в тому, що ДВЗ узагалі можливо усунути, і зробив припущення, що якщо це і станеться, то не в найближчому майбутньому. 

Повільне просування замовлень на електричні транспортні засоби викликало сумніви в плані Європейського союзу щодо виведення з експлуатації машин із ДВЗ. Ця смілива ініціатива покликана скоротити рівень шкідливих викидів в атмосферу.

Споживачі в регіоні утримуються від бажання придбати електромобілі через брак надійних пунктів зарядки, високі тарифи і відсутність стимулів для їх купівлі. У Британії вже відтермінували заплановане введення заборони на продаж нових моделей автомобілів із двигунами на бензині та дизпаливі протягом п’яти років, до 2035 року.

Можливо, компанії, що випускають преміальні та люксові моделі автомобілів, зуміють вижити без субсидій, але на масовому ринку, в більш доступному ціновому сегменті, брак такої державної підтримки є серйозною проблемою, зазначає Мешке. Беручи до уваги нинішню ситуацію в економіці європейських країн, де погано продаються електричні моделі, він вважає, що субсидування цілком може відновитися.

Наприкінці минулого року Німеччина відмовилася підтримати програму Євросоюзу з виведення з експлуатації нової техніки з ДВЗ і звернулася до брюссельської влади з пропозицією захистити техніку, яка працює на так званому е-паливі, що виробляється за допомогою електрифікації, яка використовує електричний струм для перетворення води на водень і кисень.

Водень, що утворюється при цьому, може бути взятий за основу для виготовлення штучного виду моторного палива, наприклад, штучного бензину, дизеля або метанової суміші. Цю стратегію наразі підтримує фірма Porsche. У 2022 році автомобілебудівний концерн приєднався до числа інвесторів, які вклали 260 мільйонів доларів (5,9 мільярда крон) у нову розробку – компанію, що збирається побудувати в Чилі підприємство з випуску такого пального.

Галерея