Чеські ЗМІ: європейська директива про рівну оплату за рівну працю

Чеські ЗМІ: європейська директива про рівну оплату за рівну працю. Нова програма покликана забезпечити справедливу винагороду, вважає економіст

Ленка Фаркачова в книзі “Неекономічні питання”. У ній розглянуті теми, які щодня обговорюються в суспільстві, як-от інфляція, причини, через які ціни навряд чи повернуться до докризового рівня, потенційне підвищення курсу євро і те, чи зростатимуть наші доходи разом із ним.

Один із часто згадуваних сьогодні принципів — рівна оплата за рівну працю, який безпосередньо пов’язаний із заробітною платою.

“Рівна оплата за рівну працю часто обговорюється, тому що Європейський Союз запровадив нову директиву про прозорість оплати праці, яка поступово впроваджуватиметься в чеське законодавство”, — пояснює Ленка Фаркачова.

За її словами, мета — домогтися більшої справедливості.

“Питання вартості праці може бути настільки складним для роботодавців, що вони призначають певну винагороду, і питання залишається невирішеним, бо, як то кажуть, немає позивача – немає судді. Тоді, можливо, встановлена винагорода не завжди справедлива”, – додає вона.

Нова директива також обумовлена нашим правом знати, скільки платять за аналогічні посади. “Це означає, що ми не маємо права знати точну зарплату містера XY, але які рамки цієї компенсації. Звичайно, ця відповідальність має на увазі, наприклад, таке: якщо співробітник дізнається цю інформацію, я повинен знати, для чого я можу її використовувати, а для чого — ні”, — пояснює Фаркачова.

Отже, чеські ЗМІ: європейська директива про рівну оплату за рівну працю. У наші дні нерідко новий співробітник отримує вищу зарплату, ніж той, хто вже обіймає ту саму посаду.

Роботодавці часто виправдовують це тим, що сьогодні вони не можуть знайти нікого за меншу суму. Але, як пропонує економіст, потрібно зробити другий крок, і з теоретичної економічної думки. Наприклад, якщо роботодавець чеської компанії наймає нового співробітника на вищу зарплату, то має компенсувати решті працівників різницю.

 

Галерея