У Чехії ціни на розливне пиво злетіли: вплив ПДВ на ресторанний сектор

У Чехії ціни на розливне пиво злетіли: вплив ПДВ на ресторанний сектор. У січні, у відповідь на збільшення ПДВ, 62% ресторанів вирішили підняти вартість розливного пива на 2,80 CZK за півлітра. Водночас 38% закладів не скоригували ціни, побоюючись втрати клієнтів і зниження доходів. Цю інформацію було отримано під час опитування, організованого компанією Plzeňský Prazdroj для 3 400 ресторанів по всій Чехії, підсумки якого були опубліковані компанією-виробником.

Опитування також показує, що масштабних закриттів не очікується: тільки 2% рестораторів запланували закриття свого бізнесу цього року. Водночас близько 12 відсотків планують скоротити робочий час або кількість робочих днів перед початком сезону, особливо в зимовий період.  У звіті згадується, що багато барів збираються залучати клієнтів через нововведення і підвищення рівня сервісу.

Основні побоювання власників стосуються втрати відвідувачів (30%) і зменшення доходів (24%). Однак, як зазначив керівник відділу продажів компанії Prazdroj Роман Тшаскалик, перші кілька місяців засвідчили, що проведення зустрічей у затишних пабах залишається важливою частиною чеського життя, а отже, ця галузь не завалиться.

Проблема нестачі кваліфікованого персоналу в пивоварних компаніях Чехії також залишається актуальною, з близько 18% власників, які хвилюються про привабливість свого бізнесу в індустрії. Частина з них вирішила особисто брати участь в обслуговуванні гостей.

Отже, у Чехії ціни на розливне пиво злетіли: вплив ПДВ на ресторанний сектор.  Тшаскалік також додав, що близько 21 відсотка запланували запропонувати цьогоріч нові продукти, включно з оновленим меню та різноманітними напоями, спеціальними програмами для відвідувачів і поліпшенням внутрішнього та зовнішнього оздоблення закладів.

Галерея