Субсидії на утеплення в ЧР: сім’ї отримають гроші від держави

Субсидії на утеплення в ЧР: сім’ї отримають гроші від держави. У Міністерстві охорони природних ресурсів висловили бажання доповнити програму допомоги малозабезпеченим сім’ям у Чеській Республіці заходами з теплоізоляції їхніх осель. Планується виділити домогосподарствам, які отримують дотацію на дитину, практично 100-відсоткову субсидію на утеплення житла. Про цю ініціативу стане скоро оголошено з боку представників незалежних чеських компаній, а також Міністерства охорони природи.

У рамках програми з підтримки власників будинків сімейного типу надається матеріальна підтримка на те, щоб утеплювали фасади, дахи, стелі та підлогу, а за потреби – замінювали вікна та двері. Сьогодні лише пенсіонери, інваліди III групи та сім’ї з найнижчими доходами користуються субсидіями на оплату житла. Однак міністр Хладик планує збільшити список претендентів на отримання цього виду дотацій. Він висловив намір включити до списку сім’ї, які опинилися на межі бідності. Вони вже мають право на дитячу допомогу, але не на дотацію по житлу. У першому півріччі державні інстанції виплатили відповідну допомогу 350 000 дітей.

Завдяки цій програмі заявники отримують грошову підтримку, яка не потребує значних особистих накопичень. Допомога надається заявникам заздалегідь, а витрати на неї практично повністю компенсує уряд. Очікується, що такий внесок відповідатиме рівню поточних розцінок на ринку. Реалізація програми розпочалася в січні нинішнього року і викликала неабиякий інтерес з боку претендентів. За десять місяців було отримано 52 000 звернень за загальною вартістю 5,9 млрд. крон, причому основну частину з них уже затверджено. Агентство очікує такого ж високого рівня інтересу з боку сімей, які отримують допомогу на дітей.

Галерея