Робочі контракти з перспективою: Чехія запроваджує відпустки для співробітників з початку 2024 року

Робочі контракти з перспективою: Чехія запроваджує відпустки для співробітників з початку 2024 року. З першого місяця 2024 року набуває чинності нововведення в законодавство про працю, що стосується безпосередньо працівників з виконавськими зобов’язаннями (DPP) або з договором про найм (DPČ). З початку року вони мають змогу заявити про відпустку, для якої роботодавцю необхідно підготуватися та пристосуватися до бюджетних обставин. Внесені Мінпраці та соцзабезпечення корективи повторюють думки керівника департаменту із законодавства Дани Ручкової. Вона зазначає, що мета цих поправок – забезпечити співробітникам, найнятим за угодами підряду, ті самі умови, що й працівникам, які уклали постійний контракт.

“В осіб, які працюють за зовнішнім сумісництвом, право мати відпускні дні з’являється відразу”, – аргументує фахівець. Водночас контрактник отримує право піти у відпустку тільки за умови дотримання низки параметрів: безперервна робота в одного й того самого наймача протягом щонайменше чотирьох тижнів упродовж календарного року та щонайменше 80 годин роботи. “Розрахунок відпустки буде погодинним, що вже стало звичною практикою для контрактників”, – уточнює Ручкова.

Нарахування відпустки контрактникам залежатиме від деяких параметрів, зокрема від кількості наданих роботодавцем тижнів віддаленої відпустки. “Контрактний працівник, який відпрацював максимальну кількість годин, має право на 24 години відпустки, якщо вона триває чотири тижні, і на 29 годин, якщо відпустка триває протягом п’яти тижнів”, – пояснює Дана Ручкова. Пристосовуватися до цього нововведення доведеться не лише фірмам у Чехії. Згідно з консолідованим пакетом, починаючи з липня всі трудові договори мають бути обов’язково зареєстровані в Чеському агентстві соціального захисту.

Галерея