Президент Чехії: скоординовані зусилля призводять до консенсусу щодо продовження допомоги Україні

Президент Чехії: скоординовані зусилля призводять до консенсусу щодо продовження допомоги Україні. Під час зустрічі високопоставлених конституційних посадових осіб було обговорено питання координації дій у сфері зовнішньої політики та безпеки, а за необхідності  — майбутні закордонні поїздки та потенційну підтримку України. Глава держави наголосив, що підтримка України має надважливе значення для підтримання європейської стабільності та безпеки, і що Росія не повинна вважати, що її агресивні дії є інструментом для досягнення стратегічних цілей надалі.

За словами президента Петра Павла, для деяких громадян і безвідповідальних політиків надання підтримки Україні стало “певним дратівливим фактором”. “Однак ми повинні ще раз повторити, що підтримка України зумовлена насамперед наявністю законних побоювань, а точніше агресивної Росії, яка не поважає правопорядок”, — сказав він. Як зазначив глава держави, західним державам у жодному разі не слід дозволяти Росії вирішувати, в які міжнародні організації вступатимуть інші країни світу або ж якою зовнішньою політикою вони будуть опікуватися. Глава держави наголосив, що вважає за потрібне координувати ситуацію, що стосується безпеки Чехії, насамперед у зв’язку з двома основними осередками конфліктів — в Україні та на Близькому Сході.

Під час дискусії було порушено і відносини з КНР. “Я вважаю дуже важливим, що ми провели переговори так, щоб повністю охопити інтереси ЧР, не тільки зовнішньополітичні, а й інтереси чеських організацій щодо економіки та безпеки, —  сказав глава держави. —  Ми прояснили наші положення і водночас домовилися про подальше продовження переговорів.” Він також додав, що було досягнуто взаєморозуміння з усіх важливих аспектів, що мають принциповий характер.

Галерея