Чехія: арешти керівництва лікарні за отримання хабарів з контрактів.

Чехія: арешти керівництва лікарні за отримання хабарів з контрактів. Слідчі виявили системну практику, за якої керівництво розтрачувало щонайменше 10 відсотків вартості урядових контрактів у вигляді хабарів, віддаючи перевагу заздалегідь відібраним постачальникам для виграшу контрактів.

Співробітники Національного центру по боротьбі з оргзлочинністю виявили докази того, що в регіональних лікарнях в Усті-над-Лабем і Їглаві хабарництво стало частиною рутинної роботи. У результаті розслідування було заарештовано двох керівників цих медичних організацій Чехії.

Як випливає з пресрелізу прокуратури, обвинувачені, які входили до складу організованого злочинного угруповання, займалися розподілом хабарів у сумі 10% від суми контракту і передавали їх членам готівкою.

Під час розслідування було розглянуто контракти на постачання медичного обладнання, зокрема операційних столів, обладнання для лапароскопії, а також дефібриляторів та апаратів штучної вентиляції легенів. Слідчі оцінили заподіяну діями групи шкоду приблизно у 25 мільйонів CZK.

Ця злочинна діяльність стала відома завдяки неодноразовим спостереженням за засіданнями районних органів охорони здоров’я в Празі. Прокуратура столиці здійснювала первинний контроль у цій справі з березня по кінець вересня 2023 року.

Чехія: арешти керівництва лікарні за отримання хабарів з контрактів. Суд кваліфікує цю справу як діяльність зареєстрованої злочинної групи. Прокурори празької прокуратури під час розслідування звернули особливу увагу на низку державних контрактів на постачання ліків. Їх також розглядали в контексті проєкту REACT-EU, у межах якого система охорони здоров’я регіону отримувала кошти від Європейського Союзу.

Наразі розслідування передано до прокуратури Європи, оскільки деякі контракти пов’язані з отриманням європейських субсидій.

Галерея