Отримання водійських прав у Чехії переходить в онлайн

Отримання водійських прав у Чехії переходить в онлайн. Процедура надання заявки на оформлення нового сертифіката для водіїв у Чеській Республіці значно спростилася. Тепер Вам потрібен лише доступ до інтернету і не потрібно використовувати для отримання даних електронну пошту. За даними чеського Міністерства транспорту, все, що Вам необхідно зробити, — це зайти на портал Portál dopravy.

Відомості про продовження терміну дії були розміщені в пресреліз Міністерства. Процес оформлення онлайн-заявки дуже швидкий і займає всього кілька миттєвостей завдяки попередньо заповненій анкетній формі. Заявникам достатньо вказати місце, де вони хочуть отримати документ, і надати контактну інформацію для листування. Після подачі заявки можна вибрати одне з 206 доступних відділень у чеських містах з великою адміністративною юрисдикцією для видачі сертифіката.

На тому ж Portál dopravy доступний і ряд транспортних послуг. “Розробка та інтеграція нових можливостей йде активним ходом. У майбутньому місцеві громадяни та чеські компанії зможуть, приміром, отримувати повідомлення про зміну балів за порушення правил дорожнього руху або подати заявку на електронну реєстрацію автомобіля”, — каже Карел Вахал, представник транспортного відомства.

Система подання заяв на отримання електронних водійських прав працює вже понад два роки. За цей же час активність на державному інтернет-порталі потроїлася. Згідно з даними експертів, сьогодні через платформу щотижня обробляють щонайменше 1 600 запитів. До лютого 2025 року Мінтранс має намір повністю оцифрувати всі свої дата-бази. Починаючи з наступного року водії зможуть не носити з собою паперові водійські права, але зобов’язання мати їх і своєчасно продовжувати збережеться.

Галерея