Далібор Мартінек викликає дебати: чи необхідне прискорене зростання чешських пенсій?

Далібор Мартінек викликає дебати: чи необхідне прискорене зростання чешських пенсій? Чи відчуває літня людина нестачу фінансових коштів? Відповідь очевидна для будь-якого пенсіонера: фінансів не вистачає. І це дійсно так, особливо якщо порівнювати пенсії з доходами до виходу на пенсію. Пенсійні виплати, встановлені законодавством, значно нижчі, ніж заробіток у працездатному періоді. Це реальність сьогодення: пенсія не може дорівнювати зарплаті за повний робочий тиждень у чеській компанії. Це мають усвідомити всі, насамперед пенсіонери.

Зараз Конституційний суд розглядає питання про відповідність нинішньої політики валоризації пенсій положенням Основного закону країни. Суспільна увага до цього питання велика, але сама по собі дискусія досить суперечлива. Мені незрозуміло, навіщо суспільство продовжує фокусуватися на цьому предметі, замість того щоб дивитися в майбутнє і прагнути до нових можливостей.

Закликаю Вас, дорогі пенсіонери: будьте уважнішими до себе. Так, це важко в наш час з інфляцією і старістю, але постарайтеся проявити згуртованість зі своїми онуками. Вашим дітям теж потрібно піклуватися про своїх дітей, працювати й виконувати свої обов’язки. Якщо можна, чи готові Ви чимось пожертвувати, наприклад, щоб переглянути валоризацію Ваших пенсій?

Люди старшого покоління, будь ласка, не наполягайте у нас на постійній індексації Ваших доходів. Усі люди коли-небудь постаріють, і ніхто не є винятками.

Проблема пенсійного забезпечення насправді хвилює не тільки пенсіонерів. Люди просто сподіваються, що держава дасть їм те, що обіцяла. Коли очікування не виправдовуються, зростає почуття незадоволеності. Однак за рівень пенсій насамперед відповідають політики, які вбачають у щедрій спрямованості пенсійного забезпечення один зі способів досягнення електорального успіху. Це соціальний поспіх, корінний у переконанні, що великодушність стосовно літніх людей – ключ до виборчого успіху в країні з населенням понад два з половиною мільйони осіб. Настав саме час розірвати це порочне коло.

Галерея